Bez změny to nejde!

Beze změny se to nepodaří!

Kolikrát jsem udělali rozhodnutí, že TENTOKRÁT už fakt budete úspěšní?

Někdo vás osloví a nabídne vám možnost si přivydělat nějakou korunu, pracovat z domova a používat skvělé výrobky. Možná vám dává smysl jeho nabídka, protože už dlouho něco hledáte, nebo si říkáte, že vyzkoušíte a uvidíte.

Produkty super, jen ty další kroky se nedaří, nemáte odvahu, snažíte se, ale výsledky se nedostavují. Možná litujete, že jste se do toho šli, možná si nadáváte, že tohle fakt nemáte zapotřebí.

Lidi chtějí změnu, ale bojí se změnit!

Je to jako se vším. Když jste byli malí, učili jste se chodit. Než jste udělali první krok, vaše intuice vás vedla k posilování břišáků, k novým pozicím. Zjistili jste, že máte kolena, po kterých se dá lézt. Vaše pamět  si nepamatuje všechny pády, rozražené rty, strach maminky, bolest při kecnutí si na zadek (naštěstí mimina nosí pleny). Chtělo to týdny a měsíce tvrdého procvičování a trénování, než jste dostali odvahu se postavit na své vlastní nohy. Tím vaše cesta k jistotě v chůzi a ladnému běhu neskončila! Zase tu byla ta nejistota, divný pocit, strach, pády, odřená kolena. Znovu tu byl strach rodičů, aby se vám nic nestalo. Trvalo dlouho, než vaše chůze byla jistá a běh ladný. Ruku na srdce, pád se nám nevyhýbá ani po tolika letech tréninku 🙂

Proč se vám podařilo udělat tu zásadní změnu?

Nedostali jste bonbon akrobacie, ani kouzelnou hůlku pro „Abraka – dabra: chodím“, jen jste NEPOSUZOVALI!

Neposuzovali jste čas strávený tréninkem, ani úspěšnost vašeho snažení. Prostě jste každý okamžik dělali to, co bylo nutné pro váš úspěch!

V novém byznysu OČEKÁVÁME  rychlé výsledky.

Máme své důvody začít budovat nový byznys. Máme své sny, chceme od života víc, toužíme mít víc času na ty, které milujeme. OČEKÁVÁME, že úspěšní budeme za týden, dva, tři. Zlobíme se, že nám lidé nevěří po prvním příspěvku na Facebooku. Věnujeme se novým aktivitám první měsíc a máme pocit, že jsme byli podvedeni, protože se NIC neděje.

Chvíli svému novému záměru věříme a o pár minut později pochybujeme a ztrácíme svou víru. Náš záměr vlastně neví, co je jeho směrem. Chci, nechci, chci nechci…Víte, jak se naše energie namaká bez valného výsledku? Nutíme svou tvořivou energii věčným váháním stát na místě, přitom chceme jít, běžet a sprintovat. Veškerý náš potenciál a energie je unavená tím kmitáním sem – tam, je jako na gumičce. Chvilku jde dopředu, aby za další okamžik guma nevydržela napnutí a stáhla nás spátky.

Chci být úspěšný!

Věříme tomu? Nebo je to tak pro nás vzdálené a nedosažitelné, že už teď víme, že se to stejně nikdy nestane. Věříme svému snu, své aktivitě, svému snažení? Pochybujeme o úspěchu a máme pocit, že to stejně nemá smysl? Hledáme vinu v ostatních a vidíme jen to, co se nedaří? Co posilujeme svou pozorností?

Do čeho dávám pozornost, to sílí!

Svatá pravda. Někdy chceme hmotnit jen to hezké, ale neumíme si to hezké udržet. Sklouzáme do pochybností a ty mají potom svou další sílu. Vidíme, kde všude se nám nedaří a kde jsou ostatní lepší než my. Když víme, že posilujeme to, o co nestojíme…. Sakra práce, tohle si přece neudělám! Opravdu?

Chce to čas a trpělivot, aktivitu a malé a velké sny.

Jako s chozením, pamatujete? Chce to aktivitu! Sněte a inspirujte se. Možná si říkáte, že sny nepotřebujete. Možná jste to už zkusili a nic se nestalo. Možná! Vyplatí se vám přemýšlet a zjistit, co chcete od vašeho života! Co chcete zažít? Jak se chcete ve svém životě cítit? Jaké verze vašeho života chcete objevit? Hledejte! Zapisujte si! Přijdete na to, jen jste vize přestali používat, protože už jste přece dospělí.

Já sama sním a mám sny. Jeden, dva, nebo tři obrovské se u mě najdou. Ten můj největší je získat ze svého života tu nejlepší a nejkrásnější verzi. Já prostě chci ze sebe dostat tu svou nejúžasnější a nejzajímavější verzi mého vlastního života, protože už nemám na co čekat. Vím, že je to jen o mě a o mé trpělivosti sama se sebou, o mé aktivitě a o mém rozhodnutí.

Hodně mi pomáhají knihy a inspiruji se lidmi, kteří mají stejný postoj jako mám já a mají za sebou výsledky svých rozhodnutí. Jaké máte pomocníky na vaší cestě vy?